Menu Region

W Bydgoszczy rozpoczął się Festiwal Prapremier

W Bydgoszczy rozpoczął się Festiwal Prapremier

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Podczas rozpoczynającego się w Teatrze Polskim w Bydgoszczy siódmego Festiwalu Prapremier widzowie obejrzą 14 przedstawień konkursowych. Wystąpią teatry z Warszawy, Lublina, Krakowa, Wałbrzycha, Opola, Bielska-Białej, Torunia i Bydgoszczy.
W konkursie biorą udział spektakle, których prapremiera odbyła się podczas sezonu poprzedzającego festiwal oraz prapremiery, których pierwszy pokaz odbywa się podczas festiwalu.

Imprezę rozpocznie (godz.18.00) przedstawienie przygotowane przez gospodarzy- Teatr Polski w Bydgoszczy- "Witaj/Żegnaj" w reżyserii Jana Klaty. Spektakl ma trwać kilka godzin, a każdy z 11 aktorów gra kilkadziesiąt ról.

Ponadto Teatr im. Wilama Horzycy z Torunia pokaże" In extremis. Historia Abelarda i Heloizy" w reżyserii Iwony Kempy, Stary Teatr z Krakowa- spektakl "Ifigenia nowa tragedia" w reżyserii Michała Zadary, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego z Wałbrzycha- przedstawienie "Diamenty to węgiel, który wziął się do roboty" w reżyserii Moniki Strzępki, Teatr Polski z Bielska-Białej- spektakl "Żyd" w reżyserii Roberta Talarczyka, Teatr Montownia z Warszawy- "Utwór sentymentalny na czterech aktorów" w reżyserii Piotra Cieplaka, a Teatr Polski im. Hieronima Konieczki z Bydgoszczy: spektakl "O zwierzętach" Elfriede Jelinek w reżyserii Łukasza Chotkowskiego.

Gospodarze festiwalu przygotowali wiele imprez towarzyszących - o 12.00 na małej scenie rozpocznie się przegląd słuchowisk. Festiwal Prapremier potrwa do 12 października.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się