Menu Region

Rozpoczął się synod biskupów w Watykanie

Rozpoczął się synod biskupów w Watykanie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
"Słowo Boże w życiu i misji Kościoła", to temat rozpoczynającego się dziś w Watykanie synodu biskupów. Bierze w nim udział 253 hierarchów oraz zaproszeni przez papieża delegaci innych wyznań chrześcijańskich na czele z patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I, oraz - po raz pierwszy przedstawicielem judaizmu - głównym rabinem Hajfy.
Jak powiedział biorący udział w synodzie metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki, głównym jego celem jest przekonanie wiernych do czytania Biblii i do życia zgodnie z zawartą w niej nauką. Synod, który jest instytucją wprowadzoną po Soborze Watykańskim II, to dla biskupów okazja, by przedstawić także sprawy nie związane z tematem obrad. Służyć temu będzie każdego dnia godzina wolnych wniosków.

W związku z Rokiem świętego Pawła inauguracja synodu odbywa się w rzymskiej bazylice Apostoła Narodów, a nie w Watykanie. W obradach, których przebieg otoczony jest tajemnicą, weźmie udział delegacja episkopatu Polski: metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki, arcybiskup Marian Gołębiewski z Wrocławia, biskup Zbigniew Kiernikowski z Siedlec oraz zaproszony osobiście przez Benedykta XVI metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz. Msza inaugurująca synod rozpocznie się o 9:30.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się