Menu Region

Sędziowie zapowiadają na styczeń strajk

Sędziowie zapowiadają na styczeń strajk

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sędziowie na styczeń zapowiadają kolejne trzy dni bez wokandy. Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia przyjął uchwałę w tej sprawie. Rzecznik Stowarzyszenia Waldemar Żurek poinformował IAR, że rozprawy nie odbędą się 20, 21 i 22 stycznia 2009 roku.
Sędziowie domagają się podwyżek płac, protestują też przeciwko brakowi rozwiązań systemowych w sądownictwie. Pracownicy sądów podkreślają, że rządowy projekt podwyżek nie spełnia ich oczekiwań.

Rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich alarmuje, że zła sytuacja w polskim sądownictwie może doprowadzić do sytuacji, gdy w sądach pozostaną jedynie młodzi niedoświadczeni pracownicy.

Waldemar Żurek zapewnił, że sędziowie są otwarci na negocjacje z resortem sprawiedliwości. W liście skierowanym do Zbigniewa Ćwiąkalskiego przedstawili konkretne rozwiązania. Stowarzyszenie Iustitia oczekuje także spotkania z premierem. Dopiero po rozmowie z Donaldem Tuskiem zapadnie ostateczna decyzja, czy dojdzie do protestów.

Ostatni raz sędziowie protestowali 27 września. Nawięcej rozpraw zdjęto z wokandy w województwach lubelskim, małopolskim, zachodniopomorskim i opolskim.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się