Menu Region

Juszczenko: Albo koalicja do wtorku albo wybory

Juszczenko: Albo koalicja do wtorku albo wybory

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Ukrainy zagroził, że jeśli do wtorku nie powstanie nowa koalicja to rozwiąże parlament. Wiktor Juszczenko przekonuje, że już teraz ma do tego prawo, ponieważ w konstytucyjnym terminie 30 dni nie utworzyła się większość rządowa. Ukraiński prezydent postanowił dać jednak politykom jeszcze kilka dni.
Jeżeli nowy sojusz nie powstanie, we wtorek prezydent spotka się z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych. Jest to warunek, który musi być spełniony przed ewentualną decyzją o rozwiązaniu parlamentu.

Juszczenko zapewnił, że zaakceptuje jakąkolwiek koalicję. W podległej mu Naszej Ukrainie mniej niż połowa deputowanych jest zainteresowana odrodzeniem sojuszu z Blokiem Julii Tymoszenko. W ugrupowaniu premier deklarację o woli współpracy podpisali wszyscy parlamentarzyści. Julia Tymoszenko spełniła też wszystkie warunki stawiane przez Naszą Ukrainę i prezydenta, konieczne do odrodzenia koalicji. Nadal jednak trwają negocjacje na ten temat.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się