Menu Region

Nowe pomysły rządu brytyjskiego na walkę z terroryzmem

Nowe pomysły rządu brytyjskiego na walkę z terroryzmem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Rząd brytyjski opracowuje nową strategię walki terroryzmem. Jej celem jest eliminacja potencjalnych zamachowców i ich społecznego zaplecza.
W opinii specjalistów największym zagrożeniem są obecnie nie komórki Al Kaidy, lecz samotni fanatycy gotowi zabijać i ginąć w imię wyższej sprawy. Wywodzą się oni z radykalnych środowisk muzułmańskich i najczęściej nie mają kontaktów z ekspozyturami Al Kaidy. Odszukanie ich jest niesłychanie trudne i dlatego nowa strategia koncentruje się na oddziaływaniu na różne środowiska muzułmańskie, żeby nie dopuścić do ich radykalizacji.

W Wielkiej Brytanii obowiązuje od roku stan pogotowia terrorystycznego. Nie widać tego na ulicach, bo likwidacja wykrytych siatek terrorystycznych prowadzona jest dyskretnie. Penetracja środowisk stanowiących społeczne zaplecze terroryzmu prowadzona jest głównie przez powołane niedawno regionalne filie kontrwywiadu w Birmingham, Manchester i Leeds.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się