Menu Region

Krzysztof Penderecki ma dziś urodziny

Krzysztof Penderecki ma dziś urodziny

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Krzysztof Penderecki świętuje dziś w Dębicy swoje 75-te urodziny. Kompozytor urodził sie w tym mieście i pobierał pierwsze lekcje muzyki a dziś jest jego Honorowym Obywatelem. Jak powiedział na antenie Polskiego Radia Rzeszów, doskonale pamięta Dębicę z lat dzieciństwa, było to typowe miasteczko galicyjskie, o niskiej głównie drewnianej zabudowie, gdzie piętrowych murowanych domów było zaledwie kilka.
W Dębicy powstały pierwsze dziecięce kompozycje Krzysztofa Pendereckeigo. To melodyjne utwory - napisane na uroczystości rodzinne np. polonez dedykowany babci - zdradza jubilat. Ale też etiudy pisane - jak powiedział - na własne potrzeby gdyż znudziły mu się te zaproponowane przez nauczyciela muzyki.
Dzisiejszy koncert Pendereckiego w Dębicy uświetni obchody 650 lecia miasta. W programie oprócz kompozycji własnych mistrza, znajdą sie utwory Góreckiego, Nowowiejskiego i Czajkowskiego. Początek godzina 18.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się