Menu Region

Co dalej z irackimi tłumaczami?

Co dalej z irackimi tłumaczami?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
W ciągu kilku dni ma zapaść ostateczna decyzja w sprawie irackich tłumaczy, którzy pomagali polskiemu wojsku. Wzorem innych państw, które wycofały się z Iraku, nasz rząd chce zabrać do Polski grupę prawie dwustu osób.
Tłumacze mieli wyjechać z Iraku już kilka dni temu, ale w ostatniej chwili nie zgodził się na to iracki rząd. Według nieoficjalnych informacji Polskiego Radia, teraz w Iraku toczą się rozmowy między polską a iracką stroną.

Wśród tłumaczy, którzy pomagali polskiemu wojsku niemal od początku misji w Iraku jest 28-letni Mohammad. W rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia do Iraku tłumaczy, że bardzo chce pojechać do Polski. Z rąk Irakijczyków grozi mu bowiem śmierć, bo jest dla nich kolaborantem. "Jak chodzę na patrole, to oni zawsze bardzo źle mnie traktują, bo w samochodach są sami Polacy i ja. Dla Irakijczyków jestem zdrajcą" - dodaje. W Polsce chciałby przede wszystkim znaleźć dobrą pracę.

Dzisiaj Polacy mają oficjalnie przekazać dowodzenie w bazie w Diwaniji żołnierzom Stanów Zjednoczonych. Tym samym zakończą misję w Iraku i rozpoczną przerzut do kraju.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się