Menu Region

Sarkozy chce wspólnych działań ws. kryzysu finansowego

Sarkozy chce wspólnych działań ws. kryzysu finansowego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Nicolas Sarkozy wezwał europejskich partnerów do "intensywnego wysiłku i koordynacji wspólnych działań" w obliczu kryzysu finansowego. Prezydent Francji wystosował list do uczestników najbliższego szczytu Unii Europejskiej.
List do europejskich szefów rządów i państw rozpoczyna się od stwierdzenia, że "Europa będzie z pewnością dotknięta konsekwencjami" kryzysu. Nicolas Sarkozy podkreśla, że "obywatele oczekują zdecydowanego działania dla ich ochrony".

Prezydent chce, by te wspólne i skoordynowane działania zostały wstępnie ustalone na spotkaniu ministrów finansów Unii 7 października. Ustalenia te powinny zawierać między innymi następujące elementy: wspólna diagnoza i porozumienie co do kroków politycznych pozwalających na powrót przyrostu gospodarczego, zwiększenie jawności systemu finansowego, większa odpowiedzialność szefów instytucji finansowych za ich działania oraz ustalanie ich wynagrodzenia w zależności od ich osiągnięć na czele tych instytucji.

Na zakończenie Nicolas Sarkozy jeszcze raz podkreślił powagę sytuacji i potrzebę pilnej reakcji na nią.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się