Menu Region

Komisja Europejska wciąż negocjuje z polskim rządem ws....

Komisja Europejska wciąż negocjuje z polskim rządem ws. stoczni

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Jeszcze nie wszystko stracone - mówią urzędnicy Komisji Europejskiej, pytani o los stoczni w Gdyni i Szczecinie. Kilka dni temu wisiała nad nimi groźba bankructwa, bo unijna komisarz do spraw konkurencji zapowiadała, że odrzuci plany naprawcze i zażąda zwrotu rządowego wsparcia. Ale teraz jej współpracownicy prowadzą negocjacje z polskim rządem.
Po doniesieniach o odrzuceniu planów naprawczych przez Neelie Kroes wydawało się prawie pewne, że jej negatywna decyzja zostanie przedstawiona na posiedzeniu Komisji Europejskiej w najbliższą środę. Ale gdyby tak miało być, unijna komisarz rozpoczęłaby już konsultacje z pozostałymi komisarzami, a tego jeszcze nie zrobiła. Co więcej, jej rzecznik Jonathan Todd mówi, że analiza planów wciąż trwa. - Decyzja nie została podjęta, ale powinniśmy ją poznać możliwie szybko, nie ma jeszcze ustalonego terminu - dodał rzecznik.


Ostrożnie, by nie rozbudzać za bardzo nadziei, unijni urzędnicy przyznają, że trwają negocjacje Brukseli z Warszawą. Potwierdzają się informacje Polskiego Radia sprzed kilku dni - chodzi o plan ratunkowy przewidujący kontrolowaną upadłość, która pozwoliłaby utrzymać produkcję i uratować jak najwięcej miejsc pracy. Choć otwartą sprawą pozostaje zwrot wielomiliardowego, rządowego wsparcia i ewentualne ograniczenie mocy.

Te informacje dotyczą stoczni w Gdyni i Szczecinie, bo zakład w Gdańsku jest w o wiele lepszej sytuacji. Bruksela już wcześniej mówiła, że ma szanse na przetrwanie, rząd musi jednak przysłać plan naprawczy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się