Menu Region

PiS domaga się decyzji ws. ułatwienia młodym prawnikom...

PiS domaga się decyzji ws. ułatwienia młodym prawnikom dostępu do zawodu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Posłowie PiS domagają się od rządu decyzji w sprawie odblokowania młodym prawnikom dostępu do zawodu. Według posłanki Beaty Kempy, warto zastanowić się nad zniesieniem egzaminów na aplikacje. Posłowie PiS zaapelowali też do wszystkich klubów o poparcie ustawy o licencjach prawniczych. PiS złożył ją w Sejmie w styczniu.
Małgorzata Gajewska, jedna z osób, które nie zdały tegorocznego egzaminu na aplikację podkreśliła, że obchodzi ją przede wszystkim to, co będzie w przyszłym roku, a nie szukanie winnych obecnej sytuacji. Jej zdaniem absolwenci studiów prawniczych powinni być dopuszczeni do świadczenia usług prawnych tak jak to się dzieje w innych krajach europejskich.

Natomiast Tomasz Bujak ze Stowarzyszenia Doradców Prawnych uważa, że w Polsce trzeba znieść egzaminy na aplikacje. Zdaniem Tomasza Bujaka, dyplomu prawnika nie trzeba weryfikować kolejnymi egzaminami, bo już na studiach zdaje się ponad dwadzieścia egzaminów, a potem pisze się pracę magisterską i kolejny egzamin jest zbędny.

W tym roku rekordowa liczba - ponad 80 procent kandydatów na aplikację adwokacką nie zdało egzaminów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się