Menu Region

Tusk: Rada Gabinetowa to tylko podsycanie niepokojów

Tusk: Rada Gabinetowa to tylko podsycanie niepokojów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk uważa, że zwołanie Rady Gabinetowej nie jest konieczne, gdyż obecna sytuacja gospodarcza nie wymaga tego typu nadzwyczajnych działań. Prezydent Lech Kaczyński w wywiadzie telewizyjnym powiedział, że rozważa zwołanie Rady w związku z sytuacją gospodarczą na świecie. Mówił też, że chciałby porozmawiać w tej sprawie "w cztery oczy" z premierem.
Premier powiedział w Sejmie, że wszelkie działania w tej sprawie należy pozostawić instytucjom, które odpowiadają za sytuację finansów publicznych. Donald Tusk zaapelował też do polityków o to, aby nie tworzyli atmosfery zagrożenia dla Polski. Premier powiedział, że politycy powinni raczej wspierać atmosferę stabilności i spokoju, która - jego zdaniem - panuje w polskiej gospodarce. Według szefa rządu, nasza gospodarka jest w dużym stopniu odporna na zawirowania w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej.

Rada Gabinetowa to rząd pod przewodnictwem prezydenta. Nie przysługują jej kompetencje Rady Ministrów. Radę Gabinetową zwołuje prezydent w sprawach szczególnej wagi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się