Menu Region

Indyjskie pogromy chrześcijan, wierni apelują o pomoc do ONZ

Indyjskie pogromy chrześcijan, wierni apelują o pomoc do ONZ

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Indyjscy chrześcijanie poprosili ONZ o status uchodźcy dla uciekinierów przed antychrześcijańskimi pogromami w stanie Orisa. Wciąż dochodzi tam do ataków na wspólnoty chrześcijańskie, choć lokalne władze zapewniają, że zaprowadzają porządek.
Przedstawiciele indyjskich chrześcijan oraz działacze na rzecz praw człowieka oczekują, iż Biuro Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców zajmie się losem 50 tysięcy chrześcijan. W wyniku pogromów i podpaleń zostali zmuszeni do opuszczenia rodzinnych osad. Część z nich przebywa w tymczasowych obozach zorganizowanych przez władze indyjskie, część nadal ukrywa się przed prześladowcami w tropikalnych lasach.

Według Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan, trwające od sierpnia pogromy doprowadziły do zniszczenia domów w ponad 300 osadach i spowodowały śmierć co najmniej 57 osób. Konferencja Katolickich Biskupów Indii oczekuje, iż władze centralne tego kraju wywiążą się z zapewnień premiera Manmohana Singha. Podczas szczytu Indie - Unia Europejska zapewnił bowiem, że przemoc wobec chrześcijan zostanie zahamowana.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się