Menu Region

Sanepid: Zakażone chińskie mleko nie trafiło do Polski

Sanepid: Zakażone chińskie mleko nie trafiło do Polski

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dotychczasowe kontrole nie wykazały, by skażone melaminą chińskie mleko lub zawierające je produkty trafiły do Polski. Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar poinformował, że Sanepid cały czas sprawdza, czy tych produktów nie ma w naszym kraju.
Jan Bondar ocenia, że jest małe prawdopodobieństwo, aby żywność skażona melaminą - substancją służącą do produkcji żywic syntetycznych - była dostępna na polskim rynku. Rzecznik Sanepidu nie wykluczył natomiast, że ktoś na własną rękę mógł przywieźć takie produkty do naszego kraju.

Jan Bondar podkreślił, że żaden kraj Unii Europejskiej nie importuje mleka z Chin. Dodał też że kontrolerzy sprawdzają, czy zakłady spożywcze wykorzystujące mleko do produkcji słodyczy mają odpowiednią dokumentację potwierdzającą pochodzenie mleka.

Wczoraj Komisja Europejska zatwierdziła zakaz importu do krajów Unii wszelkich chińskich produktów spożywczych przeznaczonych dla dzieci, zawierających mleko w proszku. Chodzi między innymi o czekoladę, cukierki i ciastka.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się