Menu Region

Białoruska Centralna Komisja Wyborcza ignoruje skargi

Białoruska Centralna Komisja Wyborcza ignoruje skargi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Białoruska opozycja twierdzi, że Centralna Komisja Wyborcza zignorowała skargi, dotyczące przebiegu niedzielnych wyborów parlamentarnych. Sekretarz Komisji oświadczył publicznie, że nie wpłynęły żadne skargi ani od obserwatorów ani od byłych kandydatów na posłów. Według Nikołaja Łozowika wybory odbyły się bez naruszenia prawa.
Tymczasem kandydaci opozycji i niezależni obserwatorzy twierdzą, że złożyli aż 135 skarg dotyczących przebiegu głosowania. Opisane i udokumentowane fakty wyborczych manipulacji zostały przekazane białoruskiej prokuraturze i Centralnej Komisji Wyborczej.

Na proces liczenia głosów skarżyli się również obserwatorzy OBWE. Według wstępnego raportu tej organizacji aż w 40 procentach komisji obwodowych, liczenie głosów odbywało się bez jakiejkolwiek kontroli. Liderzy białoruskiej opozycji zwołali na dziś konferencję prasową, na której przedstawią swoje stanowisko w tej sprawie. Opozycja domaga się unieważnienia głosowania i rozpisania nowych wyborów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się