Boniek: Konflikt z PZPN możnaby rozwiązać w pięć minut

  Boniek: Konflikt z PZPN możnaby rozwiązać w pięć minut

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Zbigniew Boniek ma nadzieję, że konflikt pomiędzy ministrem sportu a Polskim Związkiem Piłki Nożnej uda się rozwiązać. Gość Salonu Poltycznego Trójki uważa, że kompromis w tej sprawie zależy od dobrej woli obu stron i może zostać osiągnięty "w ciągu pięciu minut".
  Zdaniem Zbigniewa Bońka, najlepszym rozwiązaniem kryzysu w polskiej piłce byłoby wycofanie kuratora z PZPN oraz umożliwienie przeprowadzenia wyborów do władz związku w planowanym terminie 30 października.

  Zdaniem Zbigniewa Bońka, jednym z elementów reformy polskiej piłki powinna być reforma prawa w PZPN. Legenda polskiej piłki uważa, że należy stworzyć równolegle mechanizmy prawne, które uszczelnią przepisy związkowe oraz sportowe umożliwiające rozwój polskiej piłki.


  Zbigniew Boniek zaprzeczył informacjom jakoby wybór nowego prezesa PZPN miał związek z organizacją przez nasz kraj Euro 2012 i sprzedażą praw do transmisji telewizyjnych. Wyjaśnia, że za te wszelkie sprawy odpowiedzialna jest UEFA oraz firma przez nią wynajęta.

  Kuratora do związku wprowadził w poniedziałek Trybunał Arbitrażowy przy Polskim Komitecie Olimpijskim na wniosek ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. Przedwczoraj zarówno FIFA i UEFA poinformowały, że nie uznają tej decyzji. Wczoraj w liście do władz PZPN szef FIFA uzależnił możliwość rozegrania przez Polskę najbliższych meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Świata od odwołania kuratora do poniedziałku do 12.00.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo