Menu Region

Cztery scenariusze na przyszłość dla Dorna

Cztery scenariusze na przyszłość dla Dorna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Wiktor Świetlik

1Komentarz Prześlij Drukuj
Były marszałek twardo zapowiada: Jeszcze wrócę do mojej partii. Niestety, do tego czasu będzie pisać bajki i tłumaczyć.
Choć udało mu się przetrwać kolejny dzień w PiS, to losy Ludwika Dorna w tej partii są już przesądzone. Co do tego, że były marszałek będzie musiał poszukać sobie nowego miejsca, nie zostawiał w rozmowie z "Polską" złudzeń sam Jarosław Kaczyński.

Jednak w przeciwieństwie do wielu kolegów z partii dla Dorna życie poza PiS powinno istnieć. Bogaty życiorys, inteligencja i doświadczenie Ludwika Dorna sprawiają, że nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracy albo w polityce, albo poza nią. Oto kilka bardziej lub mniej prawdopodobnych scenariuszy uwzględniających CV tego polityka.

Scenariusz pierwszy, mało prawdopodobny, to powrót do PiS. To jedyna wersja, którą dziś przedstawia Ludwik Dorn, mówiąc twardo: "Ja tu jeszcze wrócę". Ale by on powrócił, władzę w partii musiałby utracić Jarosław Kaczyński. Więc poza samym Ludwikiem Dornem chyba nikt nie wierzy w to, że uda mu się powrócić. Ludwik Dorn nie zagości także raczej w Platformie Obywatelskiej, choć kilku byłych PiS-owców się tam znalazło lub prawdopodobnie znajdzie.

Były premier Marcinkiewicz na przykład po tym, jak PO wygrała wybory, a on sam rozstał się ze swoją dawną partią, zdecydowanie przekonał się do partii i rządów Donalda Tuska. Dorn na PO nie zostawia suchej nitki, a w dodatku w okresie, kiedy był marszałkiem Sejmu, PO darzyła go równą estymą, jaką PiS darzy dziś Bronisława Komorowskiego.

Bardziej prawdopodobne jest, że były marszałek trafi do ruchu Polska XXI, gdzie spotka dwóch byłych kolegów - wiceprezesów PiS, którzy wraz z nim zbuntowali się jesienią ubiegłego roku - Pawła Zalewskiego i Kazimierza Ujazdowskiego.

Dopóki jednak Dorn formalnie jest w PiS, członkowie ruchu unikają odpowiedzi na pytanie, czy przygarnęliby Dorna. - Naszym celem nie jest rozbijanie partii politycznych - deklaruje Ujazdowski.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Dorn zachował honor

+14 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

eskadra (gość)  •

Dorn sprzeciwił się Kaczyńskiemu pokazując palec i wyleciał na margines, ale zachował honor... no jakieś tam resztki

odpowiedzi (0)

skomentuj