Lech Poznań w fazie grupowej Pucharu UEFA

Aktualności

Sport.pl

1Komentarz Prześlij Drukuj
Piłkarze Lecha Poznań pokonali po dramatycznej dogrywce Austrię Wiedeń 4:2 i awansowali do fazy grupowej Pucharu UEFA.
Piłkarze Kolejorza rozpoczęli spotkanie mocnym uderzeniem - w 10. minucie lechici objęli prowadzenie po golu Rengifo. W drugiej połowie spotkanie piłkarze Austrii Wiedeń wyrównali po wykorzystanym w 62. minucie rzucie karnym Acimovicia. Nadzieje na zwycięstwo przedłużyła znakomita akcja w 85. minucie zakończona golem Peszka.

W dramatycznej dogrywce wynik spotkania ważył się do ostatniej minuty. Po golu Hattenbergera w 100.
minucie lechici musieli starać się jak najszybciej nadrobić straty. W 105. minucie Schiemer otrzymał czerwoną kartkę, odtąd Austriacy grali w dziesiątkę. Pod koniec dogrywki cypryjski arbiter nie przyznał poznaniakom rzutu karnego i przyznał Reissowi żółtą kartkę. W ostatnich sekundach dogrywki, awans dla Kolejorza wywalczył Murawski zdobywają gola w 120. minucie.