Menu Region

W skarbówkach długa kolejka po abolicję

W skarbówkach długa kolejka po abolicję

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agnieszka Jasińska

Prześlij Drukuj
Tylko do poniedziałku mają czas Polacy, którzy pracowali za granicą , by załatwić formalności związane z abolicją podatkową za 2002 rok. Dzięki wnioskom unikną podwójnego opodatkowania.
Uniknąć podwójnego opodatkowania lub uzyskać zwrot podatku zapłaconego w kraju.

Z abolicji mogą skorzystać osoby, które pracowały w Anglii, Irlandii Północnej, Austrii, Belgii, Holandii, Danii, Finlandii, USA oraz Rosji i zataiły swoje zarobki przed polskim fiskusem. A także ci, którzy systematycznie rozliczali się z polskimi urzędami skarbowymi, a na podstawie nowej ustawy mogą starać się o zwrot zapłaconego w kraju podatku.

Ustawa obowiązuje od 6 sierpnia tego roku.
W województwie łódzkim urzędy skarbowe przeżywają prawdziwe oblężenie. - Do wtorku wnioski abolicyjne złożyło aż 269 osób, z tego w samej Łodzi 102. Najwięcej wniosków, bo 34, wpłynęło do

Zarabiającym za granicą fiskus daruje zaległości. Ci, którzy płacili podwójnie, dostaną zwrot podatkuUrzędu Skarbowego Łódź-Widzew - informuje Agnieszka Pawlak, rzecznik Izby Skarbowej w Łodzi.
Podobnie jest w innych regionach kraju. Na Lubelszczyźnie wpłynęło 250 wniosków, z czego w samym Lublinie 80. W I Urzędzie Skarbowym w Katowicach do czwartku wpłynęło 29 wniosków.

W województwie pomorskim do skarbówek zarabiający za granicą złożyli 16 wniosków za rok 2002 oraz 560 dotyczących dochodów z lat 2003-2007. W Małopolsce w sumie wpłynęły 631 wnioski, z czego ogromna większość dotyczy lat późniejszych.

Emigranci na ustawę abolicyjną czekali od kilku lat. Marcin Nowak przyleci do kraju specjalnie po to, aby złożyć wniosek. - Pracuję w Londynie od sześciu lat. Nie rozliczałem się z fiskusem, bo uznałem, że skoro płacę podatki w jednym kraju, to w zupełności powinno wystarczyć - opowiada. - Jednak jak się dowiedziałem o abolicji, to natychmiast kupiłem bilet do Łodzi.

Chcę mieć czyste konto podatkowe w Polsce, bo za rok zamierzam wrócić tutaj na stałe. Praca w Wielkiej Brytanii już nie opłaca się tak jak kilka lat temu. Anglia przeżywa kryzys gospodarczy, przez co życie na Wyspach jest dwa razy droższe niż na przykład rok temu.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się