Menu Region

Białoruscy przedsiębiorcy grożą demonstracjami

Białoruscy przedsiębiorcy grożą demonstracjami

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Białoruscy przedsiębiorcy ponownie chcą wyjść na ulice. Jak powiedział niezależnemu portalowi Karta-97 szef jednej z kupieckich organizacji Wiktor Gorbaczew, przedsiębiorcy rozpoczną protesty, jeśli do grudnia nie zostanie przyjęta ustawa o małym i średnim biznesie.
Białoruscy przedsiębiorcy próbowali już w ten sposób rozmawiać z władzami. Na początku roku milicja brutalnie rozpędziła trzy kupieckie demonstracje. Kilkadziesiąt osób trafiło do aresztów.

Wiktor Gorbaczew z organizacji "O swobodny rozwój przedsiębiorczości" stwierdził, że przez prawie rok nic się nie zmieniło, lecz wprowadzono nowe przepisy, które utrudniają prowadzenie drobnego biznesu.
Jego zdaniem, jeśli białoruskie prawo nie zmieni się - aż 120 tysięcy kupców zawiesi swoją działalność. Właściciele straganów i małych sklepików mówią, że w grudniu nie będą w stanie zapłacić podatków. Zdesperowani kupcy zapowiadają, że ponownie zorganizują uliczne demonstracje 10 grudnia, 10 stycznia i 10 lutego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się