Menu Region

Prokuratura ma zbadać wrześniową interwencję policji...

Prokuratura ma zbadać wrześniową interwencję policji przeciwko kibicom Legii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Do jednej z warszawskich prokuratur rejonowych ma trafić śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez stołecznych policjantów, w związku z wrześniową bitwą z kibicami Legii.
Warszawska prokuratura apelacyjna odrzuciła wniosek prokuratury okręgowej o przekazanie sprawy poza Warszawę, aby uniknąć zarzutu braku bezstronności prokuratorów. Według nieoficjalnych informacji - prokuratura apelacyjna zaleciła jedynie, aby sprawa nie trafiła do tej prokuratury rejonowej, która nadal prowadzi postępowanie przeciwko kibicom zatrzymanym podczas zajść z policją.

Dziś mija miesiąc od starć między warszawską policją a kibicami Legii przed meczem tego klubu z Polonią.
Zajście z 2 września skończyło się zatrzymaniem ponad 700 kibiców. Większości z nich zarzucono udział w nielegalnym zgromadzeniu, kilkudziesięciu osobom - pobicie policjantów. Nikogo z kibiców sąd jednak nie aresztował. Natomiast ze strony kibiców padły pod adresem policjantów oskarżenia o bicie, psychiczne znęcanie się i wymuszanie siłą lub groźbami przyznania się do winy.

Sprawą zajął się Rzecznik Praw Obywatelskich, który zażądał wyjaśnień od policji oraz informacji o postępowaniu prokuratorskim. Ze strony policji Biuro Rzecznika dotąd nie otrzymało żadnej odpowiedzi, poza zapewnieniem, że sprawa będzie badana w postępowaniu wewnętrznym.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się