Menu Region

PiS wycofał wnioski o odwołanie Komorowskiego i...

PiS wycofał wnioski o odwołanie Komorowskiego i Niesiołowskiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prawo i Sprawiedliwość jako akt dobrej woli wycofuje swoje sejmowe wnioski o odwołanie marszałka Bronisława Komorowskiego i wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaznaczył jednak, że przyczyny merytoryczne tych wniosków pozostają i jest to tylko ich "zawieszenie", choć regulamin Sejmu nie przewiduje takiego rozwiązania.
Jarosław Kaczyński powiedział, że krok ten ma skłonić pozostałe partie w Sejmie do rozmów w sprawie kryzysu finansowego. Dodał, że "byłby rad", gdyby doszło do rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem. Dziś ma wysłać w tej sprawie list do szefa rządu.

Prezes PiS zaznaczył, że jego ugrupowanie poważniej traktuje zagrożenie polskiego wzrostu gospodarczego i zagrożenie dla polskich stoczni. Jego zdaniem, pożądane jest, by premier Donald Tusk osobiście i bezpośrednio zaangażował się w Brukseli w przedsięwzięcia, które mogą doprowadzić do zmiany decyzji Komisji Europejskiej w sprawie stoczni.

Jarosław Kaczyński powiedział też, że na wypadek kryzysu należałoby stworzyć pakiet interwencyjny. Zarys takiego pakietu przygotowało już Prawo i Sprawiedliwość.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się