Menu Region

Były burmistrz i jego zastępca skazani w aferze samorządowej

Były burmistrz i jego zastępca skazani w aferze samorządowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Były burmistrz Swarzędza Jacek Szymczak i jego zastępca skazani w aferze samorządowej. Dziś poznański sąd wymierzył im po dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć, grzywny i trzyletni zakaz zajmowania stanowisk, związanych z administracją państwową i samorządową.
W sprawie prokuratura oskarżyła w sumie 15 osób: samorządowców, urzędników i rzeczoznawców majątkowych. Postawiła im zarzuty przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków i działanie na szkodę gminy. Chodziło przede wszystkim o nieprawidłowości przy przetargach, organizowanych przez gminę.

W uzasadnieniu wyroku sąd powiedział, że większość zarzutów nie została udowodniona podczas procesu. Dlatego sześcioro oskarżonych uniewinniono. Według sądu, nie doszło też do powstania szkody wielkich rozmiarów w budżecie gminy, co podnosił prokurator. Od części zarzutów zostali uniewinnieni także były burmistrz i jego zastępca.

Wszyscy oskarżeni od początku sprawy nie przyznawali się do winy. Ci, których sąd nie uniewinnił, w tym były burmistrz, zapowiadają apelację. Wyrok nie jest prawomocny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się