Menu Region

Kareta asów i jokery w grze o PZPN

Kareta asów i jokery w grze o PZPN

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Kmiecik

Prześlij Drukuj
PZPN, nie zważając na postanowienia kuratora, przedstawił wczoraj, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, nazwiska kandydatów, którzy ubiegać się będą o fotel prezesa w związkowych wyborach wyznaczonych na 30 października.
Walka o prezesurę rozegra się między czterema kandydatami: Grzegorzem Latą, Zbigniewem Kręciną, Tomaszem Jagodzińskim i Zbigniewem Bońkiem. Wiadomo już na pewno, że w elekcji nie wystartuje aktualny jeszcze prezes PZPN Michał Listkiewicz, który zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o głosy poparcia, i słowa tym razem dotrzymał.

- Nikt się nie pomylił i Michał nie dostał nawet pół głosu poparcia - ujawnia przewodniczący komisji liczącej głosy mec. Jacek Kryszczuk. Najwięcej, spośród wspomnianej czwórki, otrzymał Grzegorz Lato - aż 42. 36 podpisów poparcia uzyskał sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina. 27 głosów zdobył Tomasz Jagodziński, a tylko 17 - popierany przez ministra Mirosława Drzewieckiego (choć sam zainteresowany się tego usilnie wypiera) Zbigniew Boniek. Przypomnijmy, że 15 głosów gwarantowało udział w wyborach.

- Zbyszek zebrał osiemnaście podpisów, ale jeden z nich zakwestionowaliśmy i nie mogliśmy uznać - twierdzi mec. Kryszczuk. - Najmniejsza liczba głosów jeszcze o niczym nie przesądza. Zbyszek zaczął dość późno zabiegać o poparcie.

Gdy zorientował się, że ma już bezpieczny zapas, to nie musiał specjalnie starać się o więcej podpisów. Gdyby mu na tym zależało, to zapewne z powodzeniem by je zdobył w klubach, które nie wykorzystały limitu zgłaszanych przez siebie kandydatów - uważa szef komisji akceptującej nominacje do głosowania.

Ostatni swoje "poparcia" złożył p. o. dyrektor Muzeum Spor-tu "Imadło" Jagodziński, którego wytypowały zwłaszcza śląskie kluby znające kandydata jako wieloletniego wiceprezesa Radia Katowice.

Najwięcej podpisów w okręgach (aż 16 na 16 istniejących w Polsce okręgów piłkarskich) zdobył był były senator Lato, co może mieć niebagatelne znaczenie przy wyborach, bowiem to właśnie okręgi gwarantują tzw. większość wyborczą (60 głosów na 116 możliwych).
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się