Menu Region

Senat USA przyjął plan ratowania tamtejszego rynku...

Senat USA przyjął plan ratowania tamtejszego rynku finansowego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Senat Stanów Zjednoczonych uchwalił nową wersję 700-miliardowego planu ratowania amerykańskiego rynku finansowego. Aby plan wszedł w życie musi go jeszcze przyjąć Izba Reprezentantów. Liderzy Demokratów i Republikanów mają nadzieję, że stanie się to jutro.
"Ten pakiet ratunkowy nie jest dla tytanów z Wall Street. On jest dla zwykłych ludzi, którzy nie spowodowali problemu, ale sami nie są też w stanie go rozwiązać" - w ten sposób przewodniczący Demokratów Harry Reid apelował do swoich kolegów by poparli ustawę.

Spośród 99 senatorów, którzy brali udział w głosowaniu, 74 głosowało na tak, 25 na nie. Za planem ratunkowym opowiedzieli się obaj kandydaci na prezydenta John McCain i Barack Obama.

Pakiet ratunkowy trafi teraz do Izby Reprezentantów, która odrzuciła go w poniedziałek. By skłonić kongresmanów do zmiany zdania, Senat wzbogacił plan o ulgi podatkowe i dotacje dla lokalnych szkół oraz podniósł gwarancje depozytów bankowych ze 100 do 250 tysięcy dolarów.

Izba Reprezentantów zajmie się pakietem ratunkowym w najbliższy piątek.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się