Menu Region

Jak oszczędzać bez mrożenia gotówki

Jak oszczędzać bez mrożenia gotówki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Beata Tomaszkiewicz

Prześlij Drukuj
Chcesz oszczędzać, ale nie wiesz, na jak długo możesz zamrozić pieniądze? Konto oszczędnościowe jest właśnie dla ciebie.
Daje zysk na poziomie średniego oprocentowania depozytów w banku - choć do najlepszych oprocentowań lokat mu daleko - za to w każdym momencie można z niego podjąć pieniądze bez utraty należnych odsetek. A oferta kont właśnie się rozrosła.

- Konta oszczędnościowe stały się ostatnio przebojem na polskim rynku ofert bankowych. I nie ma się czemu dziwić, bo dobry rachunek oszczędnościowy posiada cechy konta osobistego i lokaty, łączy w sobie to, co najlepsze w obu produktach - mówi Piotr Kamiński, prezes Banku Pocztowego.

Wczoraj kierowana przez niego instytucja finansowa dołączyła do grona banków, które oferują konta oszczędnościowe. Pocztowy od razu wprowadził je z oprocentowaniem 6 proc. w skali roku. Lepsze, ze stopą 6,06 proc., ma tylko Eurobank.

Natomiast Polbank EFG i Toyota Bank proponują identyczną stawkę. Jednak oferta Pocztowego ma jedną podstawową przewagę nad konkurencją - pozwala na podejmowanie pieniędzy z rachunku bezpłatnie aż trzy razy w miesiącu.

Każda kolejna wypłata kosztuje 5 zł. Pocztowy wyróżnia także sieć dostępu do kont. Można je otworzyć w 1573 urzędach Poczty Polskiej, w których są stanowiska banku, oraz w 57 jego placówkach własnych. Gotówkę zaś można podejmować we wszystkich placówkach PP, których jest ok. 8 tys., punktach banku lub dokonując internetowego przelewu na konto w innym banku.

Inne instytucje finansowe zazwyczaj pozwalają na podjęcie pieniędzy z konta oszczędnościowego za darmo tylko raz w miesiącu. - Opłaty za prowadzenie konta znacznie wzrastają wraz ze zwiększaniem częstotliwości korzystania z niego - mówi Michał Kwiatkowski, analityk Comperia.pl.

- Przykładem mogą być tak samo oprocentowane rachunki Polbanku i Toyota Banku. Zakładając, że miesięcznie dokonamy trzech operacji - przelewu internetowego, przelewu w oddziale banku oraz wypłaty gotówki w placówce - ich atrakcyjność nie jest już taka sama. W Polbanku zapłacimy za wszystko łącznie 2 zł, a w Toyota Banku już 9 zł - wyjaśnia.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się