Menu Region

Kurator najbardziej podoba się Dorocie Listkiewicz

Kurator najbardziej podoba się Dorocie Listkiewicz

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paweł Zarzeczny

1Komentarz Prześlij Drukuj
Na decyzjach ministra sportu Mirosława Drzewieckiego mogą stracić piłkarze Legii Warszawa i Wisły Kraków, którym grozi to, że szybko nie zagrają w europejskich pucharach
"Qui bono?" - czyli komu to służy? Tak starożytni próbowali odgadnąć zjawiska pozornie niewyjaśnione. Bo przecież zawsze coś komuś się opłaca, choć nie jest to widoczne ani oczywiste na pierwszy rzut oka. Tak jak nasz ból zębów komuś jednak czyni dobrze. Na przykład dentyście… No więc popatrzmy takim krzywym lustereczkiem na bałagan wokół PZPN. Kto korzysta?

1. UEFA. Jak wiadomo ma z organizacją Euro 2012 w Polsce niemal same kłopoty i znaki zapytania. Zatem nadarza się pretekst, by polski problem rozwiązać, okazując zarazem wielkie współczucie i pomoc w rozwiązywaniu problemów. Ple, ple, ple.

2. Michel Platini. Ten pół-Włoch, jak wiadomo, już na samym początku głosował za przyznaniem Euro 2012 Italii, ale został zaskakująco przegłosowany przez przyjaciół Ukraińca Hryhorija Surkisa m.in. z Rumunii, Islandii, Malty i Cypru. Już rozpoczęły się przedbiegi do zastępstwa, o co stara się pół Europy. Akurat tej zamożniejszej, której każdy pretekst się przyda. Zwłaszcza podany na talerzu przez polskiego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego.

3. Polska opozycja. To aż zabawne, ale w obronie PZPN i demokracji połączyły się wczoraj wspólnym głosem i PiS, i SLD, jednakowo zatroskane. Że lewica, hm, jakoś to można zrozumieć, bo przecież komuniści od lat byli za samorządnością i demokracją (ihahaha) - no i Grzegorz Lato z największym poparciem betonu na nowego prezesa był nie tak dawno jeszcze senatorem z SLD właśnie. Czyli swój chłop! Ale już PiS mógłby pamiętać, że wobec PZPN stosował podobną kurację, zanim - po tupnięciu Blattera - zawinął ogon pod siebie.

4. Zbigniew Boniek. Felietonista "Polska The Times" dokonał rzeczy trudnej, mianowicie zyskał jednak wymagane poparcie w wyborach na prezesa PZPN. I wprawdzie minimalne, na poziomie PSL, ale tak jak i ta partia ma największą zdolność koalicyjną. To znaczy może dogadać się z każdą ze stron konfliktu. I z Lato, i z Kręciną, i z Drzewieckim, no i z Platinim oczywiście.
1 »
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Petycja w sprawie kuratora do FIFA

+5 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

JanPetycjusz (gość)  •

Podpisz sie pod petycja do Blattera w sprawie kuratora w PZPNie:
http://www.petitiononline.com/PZPN/

odpowiedzi (0)

skomentuj