Polska » Aktualności » Bazy na Euro 2012: UEFA zaprezentowała centra pobytowe...

Bazy na Euro 2012: UEFA zaprezentowała centra pobytowe drużyn, sędziów i oficjeli [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2012-02-06 16:38:12 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2012-02-07 09:29:16

PrześlijDrukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka

Znane są już wszystkie szczegóły dotyczące zakwaterowania uczestników i gości Euro 2012 w Polsce. Podczas uroczystej prezentacji w Warszawie UEFA oficjalnie potwierdziła wybór centrów pobytowych, a ich właściciele otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Dyrektor turnieju w Polsce Adam Olkowicz przypomniał, że 13 drużyn wybrało polskie centra pobytowe jako miejsca pobytu podczas czerwcowego turnieju. Poinformował również, że organizatorzy mistrzostw zwrócili się do prezydentów miast-gospodarzy z propozycją, aby w czasie turnieju kibice posiadający bilety na mecze oraz wszystkie osoby akredytowane mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.
∨ Czytaj dalej


Jak podkreślił Olkowicz przygotowania do sportowej części Euro 2012 przebiegają bez zakłóceń i zagrożeń. Dużym sukcesem zakończyła się akcja naboru wolontariuszy, spośród 12 tysięcy aplikacji wybrano 3 tysiące osób, które przechodzić będą obecnie kilkuetapowe szkolenia.

Czytaj też: Dlaczego Hyatt? Bo luksusowy! Zobacz, gdzie będą mieszkać polscy piłkarze na Euro 2012 [ZDJĘCIA]

Obok centrów pobytowych dla ekip uczestniczących w turnieju UEFA wybrała również tak zwane centra transferowe w miastach gospodarzach, a także kwatery dla pozostałych uczestników mistrzostw, organizatorów oraz osób oficjalnych. Cała ekipa sędziowska zamieszka w warszawskim hotelu Hilton, a na centrum treningowe wybrano boiska Agrykoli oraz KS Drukarz. W tym samym hotelu mieścić się będzie centrum antydopingowe Euro 2012.

Kwaterą główną UEFA w Polsce będzie warszawski hotel Sheraton, na Ukrainie natomiast Hyatt Regency i Intercontinental w Kijowie. Jak ujawnił dyrektor pionu operacji turniejowych Euro 2012 Polska Adam Łazuka w dniach meczowych UEFA dysponować będzie 290 pokojami i 14 salami konferencyjnymi. Do dyspozycji gości i VIP-ów zarezerwowane zostały też tzw. mini kwatery we wszystkich miastach gospodarzach i hotele, w których zamieszkają ekipy organizatorów.

Czytaj też: Kadra tu, kadra tam: zmiana bazy na Euro

Miasta, w których odbywają się mecze, muszą także zapewnić hotele i boiska transferowe. Wybrano osiem takich hoteli w czterech polskich miastach, do dyspozycji drużyn będą także boiska treningowe - KS Drukarz w Warszawie, MOSiR w Gdańsku, KS Warta w Poznaniu i obiekt AWF Wrocław. Centra transferowe przeznaczone są dla tych reprezentacji, które zamieszkują w odległości dalszej jak 60 km od stadionu. Regulamin przewiduje, że w takim wypadku drużyna musi przyjechać do miasta-gospodarza w przeddzień meczu i może wrócić do swej bazy dzień po meczu.

Do rozpoczęcia mistrzostw pozostały jeszcze 123 dni. W tym czasie przewidziano w Polsce organizację kilku istotnych wydarzeń. W pierwszej dekadzie marca odbędą się w Warszawie robocze warsztaty kierownictw wszystkich uczestniczących w turnieju ekip, podczas których ustalone zostaną wszelkie szczegóły dotyczące zakwaterowania, transportu czy treningów. W kwietniu mieszkańcy miast gospodarzy, a także Krakowa, Katowic i Łodzi będą mieli okazję z bliska obejrzeć główne trofeum - Puchar Henri Delaney'a podczas jego tournee po Polsce. Na przełomie kwietnia i maja odbędą się w Warszawie robocze warsztaty sędziów wyznaczonych na Euro 2012 przez UEFA. Jak przypomniał Olkowicz każdy mecz tegorocznych mistrzostw będzie miał siedmioosobową obsadę sędziowską.
1 2 »

Komentarze

przejdź na forum

Dodajesz jako: Gość

ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Zaloguj przez Facebook

Rozrywka

Polska

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Polska", poniedziałek 21.05.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Informacje: 22 201 41 01
Zamówienia z Warszawy bezpośrednio u dystrybutorów:
Ruch SA: 22 581-98-06/24
Kolporter SA: 22 355- 04- 71/73/74/77
GLM: 22 649-41-61 lub 22 649-40-80
e-wydania: www.prasa24.pl; www.e-gazety.pl, www.e-kiosk.pl

Zamów prenumeratę

Reklama:

Polskapresse Sp. z o.o. Oddział Biuro Reklamy w Warszawie

Wiktor Pilarczyk tel. 022 201 41 00

ul. Domaniewska 41
02-672 Warszawa
tel. 22 201-41-00
fax 22 201-41-99
e-mail: reklama.warszawa@polskapresse.pl

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

ul. Domaniewska 41 (budynek Saturn, II piętro)
02-672 Warszawa
tel. 022 201 42 00, 022 201 42 01
faks 022 201 42 01
redakcja@polskatimes.pl

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Polskapresse sp. z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie PolskaTimes.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.