Menu Region

Postępowanie w sprawie byłych zomowców umorzone

Postępowanie w sprawie byłych zomowców umorzone

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Katowicki sąd umorzył postępowanie w sprawie odroczenia odbycia kary więzienia przez trzech byłych zomowców.
Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego, Krzysztof Zawała wnioski Józefa Raka, Antoniego Nycza i Bonifacego Wareckiego uznane zostały za wnioski o przerwę w odbyciu kary, a nie o jej odroczenie i dlatego sprawę umorzono.

Nie można bowiem odroczyć wykonania kary, w sytuacji w której skazani rozpoczęli już odbywanie kary - podkreślił Krzysztof Zawada.

Wnioski zostały więc skierowane do jednostek penitencjarnych, w których zomowcy odbywają karę. Tam zostaną rozpatrzone.

Katowicki sąd ma natomiast do rozpatrzenia wnioski jeszcze trzech zomowców. Maciej Szulc, Grzegorz Włodarczyk i Zbigniew Wróbel także wnioskowali o odroczenie kary ale jej jeszcze nie odbywają.
Wniosek swój bowiem motywowali złym stanem zdrowia. Aby sąd mógł wydać decyzję w tej sprawie potrzebna jest opinia biegłego lekarza sądowego.

W przypadku byłego zomowca Włodarczyka taka opinia jest już gotowa. Rozprawa odbędzie się 5 listopada.

Jeżeli opinie dotyczące pozostałych dwóch zomowców nadejdą w najbliższym czasie być może, że sąd wyda decyzje w ich sprawie tego samego dnia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się