Menu Region

Festiwal polskich filmów w Paryżu

Festiwal polskich filmów w Paryżu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Paryżu rozpoczyna się festiwal polskich filmów "Kino Polska". W ciągu siedmiu dni będzie można zobaczyć zarówno klasyczne arcydzieła naszego kina, jak i filmy powstałe w ostatnich latach.
Gospodarzem festiwalu jest kino Le Reflet Médicis w Dzielnicy Łacińskiej, a jego organizacją zajął się Instytut Polski w Paryżu.

Każdego wieczoru zostaną zaprezentowane dwa filmy. Pierwszy z nich będzie reprezentował klasykę polskiego kina. Widzowie zobaczą między innymi "Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Hasa, "Kanał" Andrzeja Wajdy, "Rysopis" Jerzego Skolimowskiego, "Pasażerka" Andrzeja Munka i "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego.

Drugą pozycją będzie film z ostatnich lat - na przykład "Benek" Roberta Glińskiego, "Plac Zbawiciela" Joanny Kos i Krzysztofa Krauzego i "Co słonko widziało" Michała Rosy.

W zamierzeniu twórców festiwalu, takie podwójne projekcje mają obrazować dialog między dwoma pokoleniami polskich filmowców.

"Kimo Polska" jest jednym z wydarzeń Europejskiego Sezonu Kulturalnego związanego z francuską prezydencją Unii Europejskiej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się