Menu Region

Obama nie jest dobry dla Polonii

Obama nie jest dobry dla Polonii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Rick Pierchalski, przedsiębiorca

1Komentarz Prześlij Drukuj
Kandydat Demokratów nie wie, czym jest ciężka praca i oszczędzanie - uważa wiceprezes Kongresu Polonii Amerykańskiej.
Już za trzydzieści cztery dni Stany Zjednoczone będą miały nowego prezydenta. Większość Polaków nie zdecydowała jeszcze, na kogo będzie głosować. Jednak interes polskich Amerykanów pokrywa się dziś bardziej niż kiedykolwiek z ogólnoamerykańskim.

Priorytety są trzy: po pierwsze gospodarka, po drugie i po trzecie gospodarka.

McCain postrzegany jest jako kandydat uważany za bardziej prorynkowego. Dlatego od 40-50 proc. polskich Amerykanów zagłosuje na niego, a mniej niż 3o proc. na Obamę.

On wie, że nie ma tu szans na zwycięstwo i dlatego chce jak najwięcej głosów odebrać McCainowi. W tym celu posługuje się swoim wypróbowanym w kilku wyborach emisariuszem, senatorem Emmanuelem Rahmem z Chicago. W jego okręgu wyborczym Polonia jest drugą największą grupą, o której poparcie zabiega. Jak wiadomo, Chicago jest też okręgiem wyborczym, z którego wystartował do Kongresu sam Obama. Interes wpływowego Rahma jest więc tu zbieżny z interesem Obamy.

Innym posłańcem jego sztabu jest Mark Brzeziński, syn prof. Zbigniewa Brzezińskiego. Mark od kilku miesięcy przemierza Amerykę i namawia Polaków do poparcia Obamy. Jak wiadomo, niczego się nie robi, zwłaszcza z takim poświęceniem, dla idei.

Wielu obserwatorów uważa więc, że Mark stara się w ten sposób o posadę ambasadora w Polsce. Trzeba jednak podkreślić, że jest elokwentny i przekonujący w czasie spotkań.

Czy skoro Obama zabiega o głosy Polonii, to znaczy, że będzie zwracał uwagę na jej interesy, a zwłaszcza interesy Polski?

Raczej nie, ale to jest moje zdanie. Bowiem z dotychczasowych wypowiedzi kandydata Demokratów wynika, że nie rozumie gospodarki. Biznes polonijny boi się, że Obama podwyższy podatki.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Dla Polonii Obama jest lepszy od McCaina

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Waldy z Jackowa (gość)  •

To żenujace jak w Polsce broni sie tego konserwatywnego goscia.Czasy kiedy konserwatysci byli dobrze dala Polaków minely wraz z upadkiem Żelaznej Kurtyny. Teraz w interesie Polaków jest wspierac tych któzy walcza z dyskryminacja. A takim politykiem jest wlasnie Obama. Moja cala rodzina w Chicago bedzie na niego glosowac. Nawet matka która jest bardzo religijna juz powiedziala ze Obama podoba jej sie najbarodziej. McCain to symbol starych zimnowojnennych czasow. Nie chcemy go.

odpowiedzi (0)

skomentuj