Menu Region

Rząd przyjął projekt ustawy o "pomostówkach", niezadowolenie...

Rząd przyjął projekt ustawy o "pomostówkach", niezadowolenie narasta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
NSZZ "Solidarność" krytykuje przyjęty dziś przez rząd projekt ustawy o emeryturach pomostowych. Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" zwraca uwagę, że z projektu wynika, iż emerytury dla osób pracujących w szczególnych warunkach i szczególnym charakterze będą miały charakter wygasający.
- To znaczy, że tylko pracownicy zatrudnieni w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze przed dniem 1 stycznia 1999 r. nabędą prawo do emerytury pomostowej. Natomiast zatrudnieni po tym dniu, mimo że pracują w tych samych warunkach, na tym samych stanowisku, będą musieli pracować do powszechnego wieku emerytalnego - pisze prezydium w oswiadczeniu.

NSZZ krytykuje także fakt, że projekt rządowy w żaden sposób nie obliguje pracodawców do dbania o postęp technologiczny. Strona rządowa oraz pracodawcy uważają, ze pracownicy sami muszą uwzględniać konieczność zmiany zawodu w przyszłości. Niestety, rząd i pracodawcy w rozmowach w Komisji Trójstronnej nie zaoferowali żadnych alternatywnych rozwiązań, z których mogliby skorzystać pracownicy przy rezygnacji z pracy w warunkach szczególnych - napisano w oświadczeniu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się