Menu Region

Pitera odmawia CBA wglądu do swojego raportu

Pitera odmawia CBA wglądu do swojego raportu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński chce zapoznać się z tajnym raportem Juli Pitery na temat nieprawidłowości w CBA. Jak ustalił serwis internetowy tvp.info, zwrócił się w tej sprawie do samej Pitery i do sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych.
Piotr Kaczorek z CBA tłumaczy, że szef Biura został zaproszony na czwartkowe posiedzenie Komisji do spraw Służb Specjalnych poświęcone temu raportowi. Dlatego uważa za niezbędne zapoznanie się z dokumentem.

Raport Julii Pitery, pełnomocniczki rządu do spraw walki z korupcją, jest objęty klauzulą tajności. Zapoznał się z nim do tej pory jedynie premier, a także posłowie sejmowej speckomisji, do których dokument trafił w minionym tygodniu. Julia Pitera odmówiła wglądu do raportu nawet rzecznikowi praw obywatelskich Januszowi Kochanowskiemu, mimo że funkcjonowanie CBA formalnie podlega jego kontroli.

Jak ustalił serwis internetowy tvp.info, na list Kamińskiego Julia Pitera jeszcze nie zareagowała. Swoją odpowiedź wysłał za to do CBA przewodniczący sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych Jarosław Zieliński z PiS. Odpowiedział, że nie może umożliwić Mariuszowi Kamińskiego wglądu do raportu, bo nie ma do tego odpowiednich uprawnień. Prywatnie Jarosław Zieliński uważa jednak, że Kamiński powinien raport przeczytać. "Sytuacja, gdy szefowi instytucji odmawia się wglądu do dokumentu poświęconego jej funkcjonowaniu, to jakieś kuriozum" - dodaje poseł Zieliński.

Udostępnienia raportu Pitery na temat działalności CBA domaga się też Andrzej Czuma z PO, przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. domniemanych nacisków na śledztwa dotyczące polityków i mediów. Poseł przyznał, że ma gotowy wniosek w tej sprawie, który przedstawi komisji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się