Menu Region

Łukaszenka wysłał list do prezydenta Osetii Południowej

Łukaszenka wysłał list do prezydenta Osetii Południowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dopiero nowy białoruski parlament zajmie się sprawą uznania niepodległości Osetii Południowej. Aleksander Łukaszenka poinformował o tym listownie samozwańczego prezydenta Osetii Południowej Eduarda Kokojty.
Według niezależnego portalu Karta-97, do Cchinwali dotarł list Łukaszenki, który jest odpowiedzią na prośbę władz separatystycznej, gruzińskiej prowincji o uznanie jej suwerenności. Głównym orędownikiem niepodległości Abchazji i Osetii Południowej jest Rosja. Do tej pory jednak białoruskie władze wstrzymywały się z jednoznacznymi deklaracjami.

W swoim liście prezydent Łukaszenka wyjaśnia, że sprawą zajmie się - przy zachowaniu wszystkich procedur przewidzianych prawem - nowy parlament Białorusi. "Ze zrozumieniem i szacunkiem odnosimy się do tego historycznego kroku, który zrobił wasz kraj." - napisał Aleksander Łukaszenka.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się