Menu Region

Po nerwowym poranku rosyjska giełda kończy na plusie

Po nerwowym poranku rosyjska giełda kończy na plusie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Moskiewska giełda zakończyła dzisiejszy dzień lekkimi wzrostami cen akcji. Oba najważniejsze indeksy giełdowe RTS i MICEX wzrosły odpowiednio prawie o 1,5 i 1 procent mimo że poranna wyprzedaż wymogła wstrzymanie notowań niektórych spółek.
Giełda w Moskwie rozpoczęła dzień od dużych spadków. Niektórzy analitycy obawiali się, że powtórzy się czarny wtorek sprzed 2 tygodni, gdy akcje niektórych rosyjskich firm zaczęły gwałtownie tanieć.

Jednak dziś Federalna Służba do Spraw Rynków Finansowych, gdy tylko zauważyła duże spadki po otwarciu giełdy, natychmiast zatrzymała na dwie godziny obrót walorami. Potem sytuacja nieco się uspokoiła i po przywróceniu handlu, akcje zaczęły zwyżkować.

Rosyjscy specjaliści uspokojenie sytuacji na giełdzie w Moskwie wiążą ze wzrostem cen ropy na rynkach światowych i lepszymi nastrojami na innych rynkach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się