Rosną nadzieję na odnalezienie wraku malezyjskiego boeinga

  Rosną nadzieję na odnalezienie wraku malezyjskiego boeinga

  Sylwia Arlak (AIP)

  Polska

  Polska

  Od kiedy potwierdzono, że znaleziony fragment skrzydła samolotu należy do malezyjskiego Boeinga, rząd Australii ma coraz większą nadzieję na odnalezienie całego wraku. Według premiera Australii Tony'ego Abbotta, akcja poszukiwawcza prowadzona jest na właściwym obszarze – podaje portal Market Robots.
  - Wciąż będziemy próbowali wyjaśnić przyczynę katastrofy. Jesteśmy to winni rodzinom zaginionych. Jesteśmy to winni podróżującym samolotami, którzy chcą mieć pewność, że są bezpieczni – mówił premier Australii Tony Abbott w wywiadzie dla jedenj ze stacji radiowych.

  Jednocześnie polityk przyznał, że dotychczasowa akcja poszukiwawcza wraku Boeinga była prowadzona na właściwym obszarze w południowej części Oceanu Indyjskiego. Jak podkreślił, wciąż jest nadzieja na pomyślne zakończenie misji.

  W środę premier Malezji Najib Tun Razak ogłosił zakończenie badań ekspertów we Francji. Potwierdzono, że fragment skrzydła samolotu znaleziony tydzień temu na wybrzeżach wyspy Reunion na Oceanie Indyjskim pochodzi z zaginionego boeinga lotu MH370.

  Przedmiot znaleziono tydzień temu na zachodnim wybrzeżu wyspy Reunion na Oceanie Indyjskim. Mimo, że władze Malezji twierdziły, że zbyt wcześnie na spekulacje, od początku podejrzewano, że znalezisko pochodzi z samolotu linii Malaysia Airlines, który zmierzał do Pekinu i zniknął z radaru krótko po wylocie z Kuala Lumpur. Od tego czasu w wodach oceanu poszukiwano wraku maszyny.

  8 marca 2014 roku zmierzający do Pekinu Boeing linii Malaysia Airlines zniknął z radaru krótko po wylocie z Kuala Lumpur. Na pokładzie znajdowało się 239 osób, w tym 227 pasażerów

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Rosną nadzieję"

  spokojny

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Po pierwsze informuję gimbazę, że się pisze
  "Rosną nadzieją" albo "Rosną nadziejom"
  a nie "Rosną nadzieję". Chyba, że na pal ktoś kogoś nadzieję.

  Po drugie nie osłabiajcie mnie tą żenadą „nie...rozwiń całość

  Po pierwsze informuję gimbazę, że się pisze
  "Rosną nadzieją" albo "Rosną nadziejom"
  a nie "Rosną nadzieję". Chyba, że na pal ktoś kogoś nadzieję.

  Po drugie nie osłabiajcie mnie tą żenadą „nie wiadomo gdzie jest samolot i nie wiadomo co jest w czarnej skrzynce, bo nie wiemy gdzie ona jest”. Byle komórka za trzy grosze ma system, który monitoruje jej położenie a tu cały samolot sobie „znika”?!. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo