Menu Region

L. Kaczyński: W sprawie wprowadzenia euro konieczne jest...

L. Kaczyński: W sprawie wprowadzenia euro konieczne jest referendum

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Lech Kaczyński jest przekonany, że w sprawie wprowadzenia euro konieczne jest referendum. W opinii prezydenta wprowadzenie wspólnej waluty jest rezygnacją z części suwerenności i zmianą na tyle istotną, że konieczna jest na to zgoda narodu.
Lech Kaczyński uważa ponadto, że termin wprowadzenia euro zaproponowany przez rząd jest niemożliwy do zrealizowania. Tym bardziej, co podkreśla prezydent, że wprowadzenie euro spowoduje zbiednienie znacznej części społeczeństwa.

Prezydent odniósł się także do kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem jest nieuniknione, że jego skutki dotknął także Polskę, dlatego należy zrobić wszystko, by były jak najmniejsze, nawet łamiąc pewne dogmaty. Prezydent przyznał jednocześnie, że zdaje sobie sprawę, iż państwo nie jest wszechwładne, przypomniał również, że za finanse był i zawsze będzie odpowiedzialny rząd.

Prezydent złożył dziś wizytę w Elblągu. To pierwsze z około dwudziestu miast, które Lech Kaczyński odwiedzi z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się