Menu Region

UEFA i FIFA nie uznały kuratora w PZPN

UEFA i FIFA nie uznały kuratora w PZPN

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
UEFA i FIFA nie uznają mianowania kuratora w PZPN. W wydanym wspólnym oświadczeniu organizacje podkreślają, że za szefa Polskiego Związku uważają Michała Listkiewicza i tylko on ma prawo reprezentować polską piłkę zagranicą.
W związku z tym wszelka korespondencja nie podpisana przez uznawane przez nas władze lub podpisana przez kuratora Roberta Zawłockiego zostanie zignorowana i uznana za nieważną - napisały FIFA i UEFA.

Obie organizacje zapowiadają także skontaktowanie się z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim po to, by wspólnie ocenić sytuację PKOl, a zwłaszcza złamanie fundamentalnych zasad ruchu olimpijskiego i sportowego - na przykład zasady niezależności związków sportowych.

Wspólne oświadczenie podpisane przez prezydentów FIFA i UEFA zostało przekazane prezesowi PZPN Michałowi Listkiewiczowi. Organizacje zapowiadają też, że zaistniała sytuacja zostanie omówiona podczas spotkania Komitetu Wykonawczego FIFA 23 i 24 października w Zurychu, oraz podczas nadzwyczajnego panelu UEFA, który zostanie zwołany mniej więcej w tym samym czasie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się