Menu Region

Wydobyto ciała załogi zatopionej awionetki koło Olecka

Wydobyto ciała załogi zatopionej awionetki koło Olecka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Udało się wydobyć z wody ciała ofiar wypadku awionetki zatopionej w jeziorze Dworackim koło Olecka. Samolot wyleciał w sobotę spod Białegostoku prawdopodobnie w kierunku Olsztyna i miał mieć międzylądowanie w Rostkach koło Pisza. Gdy awionetka się tam nie pojawiła, wszczęto jej poszukiwania.
Komendant Straży Pożarnej w Olecku Jan Mróz potwierdził, że wyciągnięto z wody oba ciała. W drugiej części akcji strażacy wyciągną z wody wrak samolotu - dodał komendant Mróz. Do maszyny przymocowane zostaną specjalne balony, które następnie zostaną napompowane, tak by zwiększyć jej wyporność. Gdy wrak znajdzie się na powierzchni zostanie następnie przyholowany do brzegu.

Akcja wydobywania z wody wraku Awionetki potrwa co najmniej dwie godziny. Na miejscu wypadku są członkowie Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych, którzy ustalają przyczyny katastrofy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się