Menu Region

Lipiec zeznał, że Jakubiak chciała jego dymisji

Lipiec zeznał, że Jakubiak chciała jego dymisji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Były minister sportu Tomasz Lipiec zeznał przed sejmową komisją śledczą, że Elżbieta Jakubiak chciała doprowadzić do jego dymisji. Lipiec powiedział, że po otrzymaniu przez Polskę i Ukrainę organizacji Euro 2012 jego resort z marginalnego stał się bardzo ważny.
Wtedy też według Lipca starania o jego fotel rozpoczęła ówczesna szefowa Gabinetu Prezydenta. Starania te zostały uwieńczone sukcesem w lipcu 2007 roku, mimo że, zdaniem Lipca, Elżbieta Jakubiak nie miała żadnych kwalifikacji.

Tomasz Lipiec dodał, że ówczesny premier Jarosław Kaczyński kazał mu tłumaczyć się z donosów, jakie na niego składano w tym czasie.

Lipiec podkreślił, że po zatrzymaniu wicedyrektorów Centralnego Ośrodka Sportu spotkał się z premierem Kaczyńskim, szefem CBA Mariuszem Kamińskim i koordynatorem specsłużb Zbigniewem Wassermannem. Świadek powiedział, że miał pretensje do kolegów z rządu, że zatrzymania dokonano terenie ministerstwa, a nie w COS. Zaznaczył, że gdyby funkcjonariusze chcieli sprawdzić, czy pieniądze z korupcji zostałyby mu przekazane, to powinni pozwolić wicedyrektorom Ośrodka na spotkanie z nim.

Lipiec podkreślił, że zatrzymanie zostało przeprowadzone na dziedzińcu, tuż po wejściu podejrzanych do resortu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się