Menu Region

Polska giełda rozpoczęła dzień od dużych spadków notowań

Polska giełda rozpoczęła dzień od dużych spadków notowań

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Od dużych spadków notowań rozpoczęła się dzisiejsza sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych. Indeks WIG20, czyli największych spółek notowanych na naszym parkiecie tracił do wczorajszego zamknięcia 2,94 procent, a WIG 2,79.
Fatalne nastroje na naszej giełdzie związane są z pogorszeniem sytuacji na innych parkietach - głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie wczoraj doszło do największej spadków dziennych w historii amerykańskich giełd. Stało się tak w reakcji na odrzucenie przez Kongres USA planu ratowania sektora finansowego, Dow Jones obniżył się o prawie 770 punktów.

Spadki odnotowały także inne europejskie giełdy. Francuski indeks spadł o 1,99 proc. do 3,87480 pkt. Wczoraj stracił ponad 5 procent. Londyński indeks FTSE 100 spadł o 2,32 proc. do poziomu 4,707.02 pkt. Dwie największe giełdy moskiewskie RTS i Micex wstrzymały obrót akcjami . Decyzję podjął rządowy regulator rynku.

Odrzucony wczoraj przez amerykański Kongres plan Paulsona przewidywał wykupienie z rynku wierzytelności hipotecznych za 700 miliardów dolarów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się