Menu Region

"Czarny poniedziałek" 2008 r. - kalendarium

"Czarny poniedziałek" 2008 r. - kalendarium

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Pałka

Prześlij Drukuj
Z tak dużym spadkiem indeksów nie mieliśmy do czynienia od słynnego czarnego poniedziałku z 1987 roku.
godz. 8.40
Kilka niemieckich banków uruchomiło kredyt w wysokości miliardów euro dla ratowania monachijskiego konsorcjum bankowego Hypo Real Estate.

godz. 9.00
Potwierdzają się doniesienia, że rząd Wielkiej Brytanii i hiszpański Santander przejmą bank hipoteczny Bradford&Bingley, wykupując jego portfel kredytów oraz sieć sprzedaży za 612 mln funtów.

godz. 9.15
Coraz głośniej mówi się na rynkach finansowych, że brytyjskie banki naciskają na rząd, żeby pomógł im tak, jak rząd USA bankom amerykańskim.

godz. 10.15
Na giełdach europejskich mocno tracą akcje banków. Francuski Credit leci w dół o prawie 10 proc., Allied Irish Banks traci prawie 11 proc. BNP Paribas -7 proc. i Deutsche Bank - 8,3 proc.

godz. 10.30
Kurs brytyjskiego funta wobec dolara spadł w Londynie najniżej od 15 lat po informacji o przejęciu przez brytyjski rząd kontroli nad kredytodawcą Bradford&Bingley Plc.

godz. 12.00
Rząd Islandii kupuje pakiet banku Glitnir Bank hf, trzeciego największego w Islandii, co wywołało obawy, żę globalny kryzys finansowy rozprzestrzenia się coraz bardziej.

godz. 14.00
Citigroup przejmuje kolejny amerykański bank Wachovia Corporation za 2,2 mld dolarów.

godz. 15.20
Rosja zwiększa pomoc finansową dla banków i koncernów. Premier Władimir Putin przedstawił pakiet antykryzysowy o wartości 50 mld dolarów.

godz. 16.20
Udziały w Morgan Stanley przejął japoński Mitsubishi UFJ Financial Group.

1 »
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się