Menu Region

Beenhakker nabrał wody w usta przy powołaniach

Beenhakker nabrał wody w usta przy powołaniach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Rafał Romaniuk, Piotr Wierzbicki

Prześlij Drukuj
Punktualnie o godz. 12 selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker ogłosi powołania na spotkanie eliminacji mistrzostw świata z Czechami (mecz w Chorzowie 11 października).
Trudno oprzeć się wrażeniu, że lista wybrańców Holendra to dokument strzeżony z równie wielką pieczołowitością co najbardziej tajne dokumenty państwowe. Wczoraj wszyscy współpracownicy Leo nabrali wody w usta.

- Listę mamy już gotową. Umówiliśmy się jednak, że do chwili ogłoszenia nazwisk powstrzymamy się od wszelkich komentarzy - mówił po zakończeniu zebrania sztabu szkoleniowego kadry asystent Leo Rafał Ulatowski.

Piłkarze, przynajmniej oficjalnie, dowiedzą się o zaproszeniach na zgrupowanie dopiero dziś rano. Potem odbędzie się konferencja prasowa.

Nietrudno się domyślić, że wśród nominowanych zawodników zabraknie bramkostrzelnego napastnika Arminii Bielefeld Artura Wichniarka (sześć goli w sześciu występach w w tym sezonie w Bundeslidze). Od dawna jest on skonfliktowany z selekcjonerem. Wysłał nawet do PZPN pismo z prośbą, by nie uwzględniać go przy powołaniach.

Mimo to Michał Listkiewicz, prezes PZPN, zapowiedział na łamach dziennika "Polska The Times", że chętnie włączy się w mediację pomiędzy skonfliktowanymi stronami. - Tę sprawę można załatwić w ciągu dwudziestu minut. Uważam, że decyzja Artura nie jest ostateczna - zapowiadał Listkiewicz.
Innego zdania jest jednak Wichniarek.

- Z panem Beenhakkerem nie mam o czym rozmawiać. Podjąłem już decyzję. Nie ma sensu do tego wracać, bo zbyt dużo po drodze się wydarzyło - powiedział wczoraj dziennikowi "Polska" zawodnik Arminii.

- Co będzie, jeśli zadzwoni do mnie prezes Listkiewicz i poprosi o spotkanie? Zawsze można rozmawiać, ale szczerze: nie widzę sensu - dodał. Prezes Listkiewicz namawiał też Beenhakkera, by powołał bramkostrzelnego napastnika Anarthosisu Famagusta Łukasza Sosina.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się