Menu Region

ABW sprawdza, czy Sikorski nie popełnił przestępstwa w...

ABW sprawdza, czy Sikorski nie popełnił przestępstwa w rządzie PiS

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
ABW sprawdza, czy Radosław Sikorski jako minister w rządzie PiS popełnił przestępstwo - ustalił "Dziennik". Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada umowy, jakie ówczesny szef Ministerstwa Obrony Narodowej i jego zastępca zawierali w 2006 roku z jedną ze spółek.
Jak pisze "Dziennik" na swojej stronie internetowej, prokuratura prowadzi śledztwo od września 2007 roku. Doniesienie złożył resort obrony kierowany przez Aleksandra Szczygłę z PiS. Sprawa dotyczy umowy o wartości 10,5 miliona złotych, którą MON zawarł z Satelitarnym Centrum Operacji Regionalnych. Umowę podpisał ówczesny wiceszef MON Marek Zająkała w obecności Sikorskiego. Dokument przewidywał dostarczenie wojsku przez SCOR zdjęć z satelitów i map.

Prokurator Katarzyna Szeska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedziała "Dziennikowi", że prowadzone jest postępowanie w sprawie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, którzy mogli działać na szkodę interesu publicznego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się