Menu Region

Drzewiecki: Wprowadzono kuratora z powodu łamania prawa...

Drzewiecki: Wprowadzono kuratora z powodu łamania prawa przez zarząd PZPN

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister sportu Mirosław Drzewiecki poinformował, że wprowadzenie kuratora do Polskiego Związku Piłki Nożnej jest efektem łamania prawa przez zawieszony zarząd związku.
Minister wymienił tu między innymi łamanie regulaminów wewnętrzych związku i statutu oraz brak realizacji programu i zaleceń przyjętych w uchwałach walnego zgromadzenia delegatów PZPN. Mirosław Drzewiecki dodał, że zarząd związku nie radził też sobie z walką z korupcją, obecną w polskiej piłce nożnej.

Zdaniem Mirosława Drzewieckiego biorąc pod uwagę skalę naruszeń, jakich dopuścił się związek, nie było innego wyjścia niż zwrócenie się przez niego o zawieszenie władz PZPN do Trybunału Arbitrażowego przy Polskim Komitecie Olimpijskim.


Szef resortu sportu podkreślił, że to nie on wskazał powołanego już kuratora związku, a Trybunał Arbitrażowy. Oznacza to, zdaniem Drzewieckiego, że ministerstwo nie interweniuje bezpośrednio w działalność niezależnej organizacji sportowej. Szef resortu sportu dodał, że nie obawia się w związku z zaistniałą sytuacją problemów we współpracy z UEFA w kwestii organizacji Euro 2012.

Kuratorem PZPN został były wiceprzewodniczący wydziału dyscypliny PZPN Robert Zawłocki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się