Menu Region

Robert Zawłocki został nowym kuratorem PZPN

Robert Zawłocki został nowym kuratorem PZPN

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

AG, RB, IAR

Prześlij Drukuj
Minister sportu Mirosław Drzewiecki zawiesił władze PZPN. Na jego wniosek Trybunał Arbitrażowy przy Polskim Komitecie Olimpijskim zdecydował, iż Robert Zawłocki zostanie kuratorem PZPN-u.
Zawłocki, to były przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN. Wybory nowego prezesa PZPN mają odbyć się 30 października.

Minister sportu Mirosław Drzewiecki poinformował, że wprowadzenie kuratora do Polskiego Związku Piłki Nożnej jest efektem łamania prawa przez zawieszony zarząd związku.

Minister wymienił tu między innymi łamanie regulaminów wewnętrzych związku i statutu oraz brak realizacji programu i zaleceń przyjętych w uchwałach walnego zgromadzenia delegatów PZPN. Mirosław Drzewiecki dodał, że zarząd związku nie radził też sobie z walką z korupcją, obecną w polskiej piłce nożnej.

Zdaniem Mirosława Drzewieckiego biorąc pod uwagę skalę naruszeń, jakich dopuścił się związek, nie było innego wyjścia niż zwrócenie się przez niego o zawieszenie władz PZPN do Trybunału Arbitrażowego przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

Szef resortu sportu podkreślił, że to nie on wskazał powołanego już kuratora związku, a Trybunał Arbitrażowy. Oznacza to, zdaniem Drzewieckiego, że ministerstwo nie interweniuje bezpośrednio w działalność niezależnej organizacji sportowej.

Szef resortu sportu dodał, że nie obawia się w związku z zaistaniałą sytuacją problemów we współpracy z UEFA w kwestii organizacji Euro 2012. Kuratorem PZPN został były wiceprzewodniczący wydziału dyscypliny PZPN Robert Zawłocki.

Przedstawiciele Związku są zdziwieni całą sytuacją. - Jesteśmy w lekkim szoku. Jest to moment dość dziwny dla robienia tego typu grandy - powiedział radiu RMF FM Zbigniew Koźmiński, rzecznik PZPN.

Zbigniew Koźmiński skrytykował decyzję ministra Mirosława Drzewieckiego. Nazwał ją "sabotażem i tragedią", dodając, że nie chce współpracować z ministrem, który dopuszcza się takich działań i takiego traktowania działaczy sportowych, jakie zaprezentował dziś.

Zbigniew Koźmiński dodał, że w takiej sytuacji prawdopodobnie nie odbędą się zapowiedziane na październik wybory nowego prezesa PZPN. 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się