Menu Region

Rynek energii nie zostanie uwolniony

Rynek energii nie zostanie uwolniony

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Nie będzie uwolnienia rynku energii dla odbiorców indywidualnych od 1 stycznia. Tak postanowił Urząd Regulacji Energetyki.
Przedstawiając decyzję prezes URE Mariusz Swora wyjaśnił, że decyzja zapadła mimo przekonania, że rynek powinien zostać uwolniony. Jak podkreślił - docelowo segment gospodarstw domowych powinien być wolny od taryfikacji, ale nie stanie się tak w od początku przyszłego roku. W ocenie ekspertów URE polski rynek nie jest jeszcze przygotowany do pełnego uwolnienia - dodał prezes. Na podjęcie decyzji miały wpływ przede wszystkim: brak płynności i przejrzystości rynku hurtowego energii elektrycznej, a także zastój na rynku detalicznym.

Decyzja Urzędu nie oznacza jednak, że odbiorcy nie muszą się obawiać podwyżek cen prądu. Zdaniem ekspertów będą one wynikały między innymi ze zmiany cen węgla.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się