Menu Region

Licealiści będą zdawać maturę z giełdy i finansów?

Licealiści będą zdawać maturę z giełdy i finansów?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Komisja Nadzoru Finansowego i eksperci apelują do resortu edukacji o wprowadzenie możliwości zdawania matury z ekonomii i finansów. Przekonują, że rozszerzenie edukacji ekonomicznej jest niezbędne w dzisiejszym świecie. Jest bardzo ważne nie tylko w prywatnym życiu obywatela, ale także dla rozwoju naszego kraju - uważa przewodniczący KNF-u Stanisław Kluza.
Z szefem Urzędu zgadza się profesor Witold Orłowski ze Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Zaznacza przy tym, że w ostatnich latach widać poprawę jeśli chodzi o nauczanie ekonomiczne, ale - jak podkreśla - jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Dodaje, że edukację ekonomiczną należałoby rozpocząć od szkoły podastawowej.

Uczestnicy spotkania w Komisji Nadzoru Finansowego są zaniepokojeni również planami MEN-u, dotyczącymi zmniejszenia liczby obowiązkowych godzin edukacji ekonomicznej o połowę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się