Menu Region

"Walka z Al-Kaidą nie przynosi sukcesów Stanom Zjednoczonym"

"Walka z Al-Kaidą nie przynosi sukcesów Stanom Zjednoczonym"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Brytyjski nadawca publiczny BBC przeprowadził w 23 krajach świata sondaż na temat walki z terroryzmem. Z badania wynika, że światowa opinia publiczna jest zdania, iż walka z Al-Kaidą nie przynosi sukcesów Stanom Zjednoczonym.
29 procent ankietowanych przez Światowy Serwis BBC uważa, że ogłoszona przez prezydenta George'a Busha wojna z terroryzmem nie wywarła większego wpływu na międzynarodową sieć islamskich ekstremistów. 30 procent badanych jest zdania, że amerykańska krucjata tylko wzmocniła Al-Kaidę.

Sondażem objęto ponad 24 tysiące osób dorosłych w 23 krajach. Badanie wykazało, że w 21 krajach Al-Kaida postrzegana jest negatywnie. W dwóch - w Egipcie i w Pakistanie - jej działania oceniane są pozytywnie. Zdaniem specjalistów jest to niepokojące zjawisko, bowiem świadczy, że Al-Kaida cieszy się silnym poparciem społecznym i ma gdzie werbować ludzi.

Z udzielonych odpowiedzi wynika też, że w walce z islamskim terroryzmem nastąpił pat i żadna ze stron nie może osiągnąć wyraźnej przewagi, przynajmniej w świadomości społecznej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się