Menu Region

Przewodniczący Bundestagu złożył życzenia Wałęsie

Przewodniczący Bundestagu złożył życzenia Wałęsie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przewodniczący Bundestagu złożył w imieniu niemieckiego parlamentu życzenia urodzinowe Lechowi Wałęsie. W przesłanym na ręce byłego prezydenta liście Norbert Lammert podkreślił zaangażowanie jubilata na rzecz wolności, demokracji i praw człowieka. Lech Wałęsa kończy dziś 65 lat.
Przewodniczący Bundestagu napisał, że Lech Wałęsa jako współtwórca i szef "Solidarności" przyczynił się do pokojowych przemian w Polsce i Europie wschodniej. Niemiecki polityk zaznaczył, że bez nich nie byłoby możliwe zjednoczenie Niemiec ani integracja europejska w dzisiejszej formie.

W liście gratulacyjnym podkreślił również, że były prezydent jasno opowiadał się za włączeniem Polski do struktur transatlantyckich i Unii Europejskiej.

"Lech Wałęsa wyznaczył Polsce drogę ku zjednoczonej Europie, w której Niemcy i Polska są dziś równoprawnymi i zaprzyjaźnionymi partnerami, których łączą europejskie wartości" - czytamy w liście Norberta Lammerta.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się