Menu Region

Nie będzie opozycji w białoruskim parlamencie

Nie będzie opozycji w białoruskim parlamencie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Żaden z kandydatów opozycji nie zasiądzie w białoruskim parlamencie. Po podliczeniu głosów w 100 okręgach wyborczych ze 110 zarejestrowanych na Białorusi wynika, że ani jeden przedstawiciel Zjednoczonych Sił Demokratycznych nie zdobył mandatu.
Z danych Centralnej Komisji Wyborczej wynika, że na lidera Partii Obywatelskiej Anatola Lebiedźkę głosowało niespełna 10 procent wyborców. Po 15 procent głosów dostali liderzy socjaldemokracji i białoruskich komunistów Igor Rynkiewicz i Siergeij Kaliakin.

Niezależny kandydat Aleś Michalewicz zanotował 14 procentowe poparcie a córka byłego więźnia politycznego Olga Kazulina uzyskała zaledwie 9 procent głosów.

Podobne rezultaty uzyskali pozostali kandydaci opozycji. Taki wynik nie dziwi liderów opozycyjnych ugrupowań, którzy twierdzą, że wybory zostały sfałszowane.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się